Horoskop Lva na rok 2009 - (23.7. až 22.8.)

Láska: V tomto roce byste měli být méně sebevědomí, ale přátelštější, než minulý rok. Budete mít štěstí i v lásce, především pánové budou dobývat citlivé ženy ze svého okolí, ale buďte vnímavější. Jupiter naznačuje, že možná najdete někoho, kdo vás bude víc podporovat. Venuše naznačuje, že v březnu nebo dubnu přijde dobrá příležitost, přátele se snažte získávat hlavně v období srpnových dovolených. Zažijete sice méně radosti a vtipných situací, avšak víc rychlého sexu s náhodnými partnery.

Zdraví: Především sport a pohyb vám umožňují věnovat se tomu, co vám vyhovuje. Minulý rok jste se asi potýkali s chronickými problémy, ale tento vám vyhovuje víc pohybu a docela optimistická nálada. Slunce i Mars vám proto zabraňují, abyste podléhali nemocím, ale nepodceňujte první příznaky. V červnu a červenci pozor na stav oblasti hrudníku a lýtek, mohli byste si přetrhnout svaly, a taky na krevní tlak. V září sport omezte, hrozí vám zlomeniny, věnujte se jen běhání a lehčím cvikům. Nepijte alkohol.

Práce: Máte šanci se realizovat pro druhé lidi. Ať už se věnujete kreativním povoláním, obchodu nebo průmyslové činnosti, ve všem získáte více úspěšných chvilek, když dáváte přednost druhým. Duben vám dá příležitost, jak začít něco znovu a velmi úspěšně, Mars vám podporuje, stejně jako síla Slunce. Podnikatelské aktivity vám vyjdou, pokud vše můžete zaručit silou vlastní rodiny. Na konci roku všechno potvrzujte více přesnou administrativou, kterou ještě nezvládáte dobře.

Peníze: Čím dál v tomto roce postupujete, tím víc je pravděpodobné, že vyděláte v rámci týmu. Pluto vás přímo žene do šťastných příležitostí, ale máte je sklon nestihnout, proto si dejte dobrý pozor a snažte se získávat čas. Především v exportu zboží a díky lepšímu stavu elektroniky hodně vyděláte, v červnu díky společníkům a kolegům. Jen v listopadu musíte dost zabrat, abyste netratili. Slunce je ale s pevným vlivem, který vaše bohatství jen potvrzuje. Máte proto náladu děkovat partnerům.

 

Charakteristika LVA

Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě.Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti.

Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Jejioch talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.