Horoskop Panny na rok 2009 - (23.8. až 23.9.)

Láska: Tento rok začnete trochu více zaměření na jiné kvality, než je láska, ale přece jenom pozitivní vazba mezi Saturnem a Jupiterem znamená, že jste možná objevili někoho, kdo vám může zůstat na dlouho blízký. Proto se snažte si ho udržet, už proto, že je tak dobrý v sexuální oblasti. Krásný bude především květen, v té době buďte i vy aktivní v lásce a vzájemném přibližování se. V září se určitě s partnerem vyjdete na dovolenou, která by mohla být záležitostí obnovování snů.

Zdraví: Tento rok budete slabí a pokud máte chronické problémy se žaludkem nebo kůží, dejte si pozor. Především na bedrech a nohách půjde o větší problém, svěřte se do plné péče odborníků. Potřebovali byste na chvíli lázně, nejlépe někdy zjara, kdy se vše může dobře hojit. V srpnu nebo řijnu se vám může zdát, že se díky vašemu aktivnímu postoji věci zlepšují, i Saturn to potvrdí. Chraňte si taky dobře duševní zdraví a příliš nejezděte automobily po neupravených silnicích, to vám vadí nejvíc.

Práce: Pokud jste se rozhodli být zaměstnáni ve správě majetku, bankách nebo velkých energetických závodech a rafinériích, udělali jste dobře. Můžete pracovat na své kariéře a jistějších výdělcích, než které jste sami mohli očekávat, ale choďte víc na počítačové kurzy. Taky můžete lépe nakládat s internetem a prodejem předmětů a oblečení po něm. Pro tento rok si klidně rozvíjejte účetní povolání, bude výhodné. Zdá se ale, že někteří z vás v létě a zimě upadnou do pasivity, proto pozor na sport.

Peníze: Tento rok máte jistotu ve stálých příjmech, které se vám s pravidelností ukládají na účet. Je to pro vás lepší, i když jste jako zaměstnanci na odměnách závislí na šéfově benevolenci. Chtěli byste více získávat z nějakého dědictví, ale není ho možné plně užívat, proto se domlouvejte na financování s partnerem. Do domácnosti nakupujte předměty méně v březnu, Mars vám dělá problémy, stejně jako Venuše na podzim. Máte před sebou vidinu spokojenosti s dětmi, proto jste ochotni se na chvíli omezit.

 

Charakteristika PANNY

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle.

Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Pannen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.

Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat.

Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek s Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.