Horoskop Raka na rok 2009 - (22.6. až 22.7.)

Láska: Tento rok se do středu zájmu dostanou majetkové otázky, do vašeho partnerství taky. Nezdá se, že byste byli zrození pro spokojený partnerský život, ale dlouhodobá vazba mezi Uranem a Plutem vás možná donutí potvrdit déletrvající vztahy. Březen a červenec pro to můžou být ideální. V tomto roce milostně příliš výbojní nebudete, spíš se budete snažit potvrzovat si vlastní funkční vztahy mezi vámi a partnery. Hledejte jistotu v přátelství se staršími lidmi, kteří vám vždy dobře poradí.

Zdraví: Budete se muset dobře starat o vlastní nervy, především v oblasti krku. Duben ale jasně naznačuje, že musíte mít víc v pořádku lymfatický systém. Nechejte si provádět masáže a hlavně bylinné zábaly ve střední oblasti těla. Pánové asi tento rok budou častěji u urologa, nebojte se ale za ním jít, stejně jako dámy za gynekologem. V září půjde o praktickou věc, protože nečistoty ve vodě vám mohly ublížit. V říjnu pozor na stav vašich třísel! Dávejte si pozor na zbrklé pohyby při sportu.

Práce: Více z vás bude pracovat v dopravě a technických firmách, taky v exportu a importu komoditního zboží. Bude se to týkat strojního zařízení, ale stále častěji i zajímavých přírodních a potravinářských produktů. Můžete více podnikat v oblasti počítačů a ekonomiky, rozumíte jim dobře. Pro úspěch potřebujete pracovat taky o letních prázdninách, tak v tu dobu oželte dovolenou a poznáte změny, kterých se vám dostane. Nevěnujte se však příliš riskantním, fyzicky náročným povoláním.

Peníze: Zdá se, že budete mít šanci pořádně si vydělat, pokud se nebudete bránit obchodu a výměně zboží přes internet. Hlavně díky úvěrovým produktům získáte větší jistotu, především při jednání se zastoupeními zahraničních bank. Snažte se nakupovat více potravin, oblečení než přístrojů a taky něco investovat do moderního zabezpečení. Může se vám to nečekaně vyplatit během celého roku, jak říká Uran ale nakonec i výrazná síla Jupitera. Budete se cítit bohatší a úspěšnější mezi přáteli.

 

Charakteristika RAKA

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).

Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.