Horoskop Ryb na rok 2009 - (21.2. až 20.3.)

Láska: Na začátku roku budete hodně závislí na partnerovi a snad i proto poměrně dost sami mezi druhými. Brzy budete přitažliví pro vaše nadřízené, především cizince, kteří o vás mají sexuální představy. Dejte si proto pozor na vyzývavost, hlavně ve zdravotnickém prostředí. V květnu si můžete vybírat milence nebo partnery podle nálady, ale díky Neptunu budete raději, pokud se probere z pasivity milovaný partner. V listopadu můžete zažít velký uragán vášní, které vás dokážou hluboce uspokojit.

Zdraví: Na začátku roku asi budete trpět nechutenstvím, takže můžete úspěšně držet diety. Ale bez chutného domácího jídla dlouho nevydržíte. Chronické problémy se žaludkem a nohama ale řešit musíte brzy, už únor vám přinese nejistotu. Jen výjimky budou potřebovat operaci. Můžete se taky jednoduše zranit při nakládání s těžkými předměty ve vašem domově. Hlavně v listopadu ale bude svěžejší, choďte pravidelně plavat nebo do sauny, Neptun přeje relaxaci. Problémy taky řešte bylinnými preparáty.

Práce: Nezdá se, že byste měli ve své práci vyniknout, spíš se budete muset naučit lépe jednat s lidmi. Pokud pracujete v kontaktních povoláních, jako je prodej, hotelnictví a restauratérství, musíte si dát pozor na nepříjemné chování a nálady. Může vás to stát i místo. Především na konci března, ale vše vyřešíte výborně. Štěstí naopak budete mít celý rok díky znalostí jazyků, jak říká Jupiter. Hodně získáte, pokud jich umíte víc, nebojte se prezentovat v říjnu a listopadu. Díky tomu zažijete nejen radost.

Peníze: Tento rok budou mít finance rychlý oběh, proto si dejte pozor, jak s nimi nakládáte z hlediska budoucnosti. Umíte si najít dobré partnery do IT podnikání, i vaši blízcí vám pomůžou. Hrozí ale drobné krádeže, peněženku mějte dobře uschovanou. Nebojte se o penězích jednat s odborníky, především v bankách a díky poradcům, protože vám to hodně dá pevnosti. V tuto chvíli sami ještě nečekejte rychlé zisky. Hlavně na podzim si peníze umíte užívat, ale Saturn je proti "rozhazování". Postupujte opatrně.

 

Charakteristika RYB

Ryby mají v porovnání s ostatními jedenácti znameními specifickou povahu. Vynikají zvláště svým nesobeckým a citlivým přístupem k ostatním. Agresivita a spekulace je jim španělskou vesnicí, jsou až příliš opatrní. Často jsou pochybovační o svých schopnostech a mají nedostatek sebevědomí. I malé popichování okolí berou velice vážně a stávají se tak terčem posměchu. Přes skutečnost, že jsou to lidé spolehliví, upřímní a důvěryhodní, kolektiv jim právě díky jejich vlastnostem vyčítá chyby a problémy, jež nastaly. I ty, za které nemohou. Spoléhají na sliby ostatních a nejednou naletí. Pozor na intriky!

Možná by bylo vhodné, aby si nalezli jakéhosi "obránce", který se za ně postaví. Skuteční přátelé a dobří lidé snad dokáží poznat jejich pozitiva a cenné vlastnosti. Na profesionální úrovni a v zaměstnání si Ryby dobře vedou v kolektivu lidí, kteří jsou jim nakloněni, kteří dokáží ocenit jejich schopnosti a výkon. Hodí se do státní správy a do vědeckého výzkumu (tedy tam, kde se tak trochu "ztratí v davu"). Mají zvláštní cit pro přírodu (přírodovědci, chemici, ekologové) a historii.

Ryba s Rybou k sobě v manželství jde, je to vztah harmonický a vyrovnaný. Chtějí-li však něčeho dosáhnout, není to spojení ideální. Jeden druhého totiž nedokáží dost dobře podpořit a podnítit. Jako vhodný "ochránce" se hodí Štír, Rak nebo Panna.