Horoskop Střelce na rok 2009 - (23.11. až 21.12)

Láska: Chcete na lidi působit jako výjimečné typy osob, ale nedokážete být příliš citliví vůči blízkým. Budete trochu přehlížet jejich lidské potřeby. Od dubna díky vlivu vládnoucí planety budete vášniví, ale spokojíte se s málem emocí. Můžete jakoby fungovat více kariérně a lásku to zasáhne taky. Uran touží po změnách a větší blízkosti s partnery, se kterými si máte co říct, ale takových není nikdy dost. Hodně partnerů můžete potkat při cestách. V sexu se vám bude dařit v dubnu a na přechodu září a října, i během Adventu.

Zdraví: Tento rok bude hodně o vyhýbání se virovým onemocněním a komplikacím. Především v listopadu a prosinci můžete být oslabení. Kromě třísel si kontrolujte, jestli často jíte zeleninu, bude to důležité. Chronické problémy s nohama nebo ušima musíte řešit už v únoru, ale díky vlivu Marse a Venuše se situace brzy vylepší. Na začátku léta varuje Uran před rychlou jízdou autem, budete mít sklon k mikrospánku. Kdybyste si pro ozdravný pobyt na horách nebo u moře zvolili říjen, bylo by to ideální.

Práce: Situace nebude příliš jistá, podle všeho to vypadá, že především pracovníci průmyslových odvětví budou mít problém s nepříliš velkou pravidelností výplat. Jupiter ve Vodnáři ale říká, že když se aspoň na čas vydáte do zahraničí nebo dál od domova, výsledek bude jistější. Hlavně převoz produktů, materiálu nebo obchod vynese více peněz, stejně jako obchod po internetu a podnikání v IT oblasti. Především květen a srpen je určen aktivním pracovníkům marketingu. Na konci roku už buďte častěji doma.

Peníze: Výše financí na vašem účtu se bude odvozovat od vaší pracovitosti a ctižádostivosti. Podle Pluta to vypadá, že se sice musíte osobně omezovat, ale v červenci a srpnu budete mít výdělky jistější a taky vyšší. Pokud máte akcie v zemědělských podnicích a komoditách, zhodnotí se dobře. Měli byste taky uvažovat o nákupu pozemků, ale ne přes realitní kanceláře. Ke konci roku se dostanete do určité závislosti na půjčkách a úvěrech, proto si dejte pozor, co a jak vlastně děláte.

 

Charakteristika STŘELCE

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokáží doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců.

Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost!

Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.