Charakteristika znamení Tygr

Ten, jenž filosofuje a je mudrcem.

Charakteristika: přitažlivý, šťastný, poctivý, svobodomyslný, velkorysý, vášnivý, rychlý, domýšlivý, unáhlený, neukázněný, nepoddajný.

Rada pro tygra: Jdi do sebe, abys přišel na to, co skutečně chceš. Nenech se nikým ovlivnit. Sbírej síly, než se odvážíš vkročit do něčeho nového.

Tygr– silný a krásný a přesto citlivý se sklony k rozumování a hlubokomyslnosti. Umí se často hádat a chybí mu disciplína. Dokáže si získat úctu a přirozený respekt, ale často se dostane do konfliktu s nadřízenými. Nerad je z něčeho obviňován a nemá rád povinnosti, ostatní nutí k tomu, aby ho poslouchali. Občas neřeší problémy nejlépe, a nebo na správná řešení přichází později. Tygr je silný a vážený pro svou odvahu. Miluje všechny riskantní činnosti. Tygr se nikdy přímo nezajímá o peníze, přesto jich může hodně vydělat. Je to hrdina, hlubokomyslný a schopný projevit silnou lásku, ale protože je velmi vášnivý, málokdy bývá šťastný v lásce a v životě vůbec. Chuť riskovat zatáhne Tygra do stálé hry s vlastním osudem.

První fáze jeho života bývá klidná a bez obtíží, druhá vášnivá a bouřlivá. Musí řešit různé problémy– finanční, osobní, manželské i rodinné. Pokud je vyřeší, třetí fáze je pak většinou naplněna klidem a spokojeností.

Vše závisí na tom, zda se Tygr narodil ve dne nebo v noci. Tygr, který se narodil po východu Slunce, zejména kolem poledne, prožívá velmi dobrodružný život. Je vášnivý, prudký a podlehne mnoha nástrahám a dostane se tak do nebezpečí. Ten, který se narodil v noci, hlavně kolem půlnoci neprožívá tolik dobrodružství. Ať se narodil ve dne nebo v noci, nemůže počítat s klidným životem.

Jeho kamarádem a blízkým přítelem je Kůň a Drak, kteří mu přinesou sílu a ostražitost a Pes, jenž mu bude stát vždy po boku. Má rád ve svém okolí i Krysu, Buvola, Vepře, Zajíce, Tygra, ale pokud jsou v domě Tygři dva, jeden z nich musí pryč, nebo Ovci. Straní se Hada, který ho nikdy nepochopí, Kohouta a Opice.