Egyptské horoskopy

V kultuře starého Egypta byla astrologie považována za dar bohů. Jednotlivá znamení byla spojována s různými bohy a jejich vlastnostmi. K určitému božstvu bylo vždy přiřazeno i vymezené období roku. Znamení bohů bylo celkem jedenáct. Každé z nich mělo vlastní charakteristiku, která vycházela jednak z egyptské kultury a jednak z pozorování lidského chování.


Starý Egypt má pro své obdivovatele přímo magické kouzlo. Inspirují se jím malíři, architekti, filmoví tvůrci i módní návrháři. Je pravda, že hloubka poznání v této kultuře je přinejmenším pozoruhodná. Vyzkoušejte starý horoskop, kterému věřili tehdejší Egypťané. Třeba zjistíte, že lidská zkušenost překonává bariéru věků.

Na starověký Egypt se často nahlíží jako na zemi ovládanou králi, kněžími a také bohy. Staří Egypťané věřili,  že astrologie a alchymie byly lidem předány jako dar bohů. Jednotlivá znamení egyptského horoskopu nerozdělovali podle zvěrokruhu, ale spojovali různá božstva a jejich vlastnosti s určitými měsíci v roce.  Počet narození - božstev - je pouze jedenáct.  Charakterová vlastnosti lidí jsou viděny z trochu jiného pohledu.