Muž u porodu? Riziko rozvodu!

Porod před
mužem ženu stresuje. (Foto Isifa)

Porod před mužem ženu stresuje. (Foto Isifa)

Světoznámý gynekolog Michael Odent celý svůj život zasvětil propagaci přirozeného porodnictví. A také jemu mnohé ženy vděčí za porod ve vodě či doma.
 
Autor knihy Orgasmický porod ale teď přišel se zajímavým prohlášením, podle něj je porod pouze věcí ženy a muž u něj nemá co dělat. Nejenže zhoršuje jeho průběh, ale sám se vystavuje riziku, že ho jeho partnerka přestane přitahovat.

Podle Odenta přítomnost muže u porodu škodí, žena ho totiž vnímá jako bolestnější a je více vystresovaná. A nijak pozitivně nevnímá tento porodník ani přítomnost jakýchkoli mužů během celého procesu. Podle něj by měly porod vykonávat s rodičkami jen porodní báby a lékařky.

Pánům radí: „Pokud nechcete, aby vás partnerka přestala přitahovat, nekoukejte na ni při porodu.“ Spousta mužů má po něm trauma a nedokáže s partnerkou souložit.

„Ideální porodní prostřední nezahrnuje obecně vůbec žádné muže. Strávil jsem u porodů a porodnictvím více než padesát let. Nejlepší je, když se kolem nevyskytuje nikdo kromě zkušené porodní asistentky, ale žádný manžel či lékař,“ uvedl Odent s tím, že o tomto svém poznatku bude přednášet na konferenci pořádané na Royal College of Midwives.