Horoskopy na 53/1. týden - 28.12.2009 - 3.1.2010

Slunce
putuje znamením Kozoroha Do následného znamené Vodnáře vstoupí 20.1.2010 v 5:44hod.. 
 

Merkur
putuje znamením Kozoroha. Z jeho přízně budou Kozorozi čerpat i v příštím roce, protože do znamení Vodnáře vstoupí až v roce 2010, a to 10.2. ! Bude to tím, že posel Bohů Merkur se během Vánočních svátků, přesně v sobotu 26.12. v 15:31:52hod otočil do retrográdního směru.    
 
Venuše
putuje znamení Kozoroha a zde setrvá do 18.1.2010, kdy v 15:30hod vstoupí do znamení Vodnáře.   
 
Mars
je ve znamení Lva. Z jeho energie budou čerpat Lvi až do 7.6.2010 !!!
V neděli 20.12. se Mars otočil, a retrográdní směr bude mít až do 10.3.2010, kdy v 17:11:35hod opět nabere přímý směr. 

Jupiter
je ve znamení Vodnáře a setrvá zde až do 18.1.2010.

Saturn
je ve znamení Vah. 13.1.2010 se Saturn otočí do retrográdního směru, a opět se vrátí do znamení Panny 7.4.2010 v 17:31hod, kde setrvá do 21.7.2010. Tento den v 16:28hod opět vstoupí do znamení Vah.

Uran putuje znamením Ryb. 

Neptun je ve Vodnáři. 

Pluto je ve znamení Kozoroha. 


Rozloučení s rokem 2009 je z astrologického hlediska zvláštní a vyjímečné tím, že večer 31.12. tedy na Silvestra přesně v 20:13hod nastane
druhý Úplněk tohoto měsíce. Tentokrát proti sobě budou stát Slunce ve znamení Kozoroha a Luna v Raku. V angličtině je pro dva Úplňky v jednom měsíci velmi výstižný výraz "once in a blue moon" který odpovídá českému "jednou za uherský rok". Navíc se nebude jednat o obyčejný Úplněk neb dojde k částečnému Lunárnímu zatmnění. Bude to pro nás všechny výzva něco ve svém životě s konečnou platností ukončit. 
 

Beran (21.3. - 21.4.)

První znamení zvěrokruhu, základní ohnivé.

Vládcem  znamení je Mars - polarita Yang

V zaměstnání nevykřikujte v první polovině týdne, jak to kolegovi či kolegyni sluší. Můžete vysílat nechtěně tak obdivné pohledy, že to bude druhým podezřelé a někdo vás může nařknout ze sexuálníého obtěžování. Svoje lichotky si schovejte na doma pro svoji drahou polovičku ! Vaše rafinovanost v sexu totiž bude nepřekonatelná, a prožijete nejednu vášnivou noc. Čtvrteční večerní zatmění Luny v Raku je pro vás upozorněním nic nepodceňovat až do NOVoluní 15.1. v rodině, na domácí půdě. Proto než půjdete oslavovat příchod roku 2010, zkontrolujte všechny elektrospotřebiče a vodovodní kohoutky ! Jiná situace nastane u těch z vás, kteří jsou v jednání o prodeji nemovitosti. Kupec vám nečekaně oznámí, že od dohody odstoupuje nebo vám nebude jasné, co vlastně ještě za doklady chce předložit etc..tak mu položíte telefon, protože si řeknete, že tohle na Silvestra či první dny nového roku prostě řešit nebudete! 
 

Býk (22.4. - 21.5.)

Druhé znamení zvěrokruhu, fixní zemské.

Vládcem je zde Venuše - Jitřenka  - polarita Yin

Velmi prazvláštně se budete chovat vůči intimnímu protějšku v první polovině týdne. Svými dotaky sice budete dávat najevo, jak moc toužíte po sblížení, ale jakmile dojde na obětí, začnete si vymýšlet různé finty - a utečete. Nedávný nepříjemný sen se vám totiž připomene a vyvolá strach. Neměli byste ale své sny brát tak doslovně, to si s vašim podvědomým bude totiž pohrávat Venuše s Plutem ! Ze strany vaší drahé polovičky vám prostě nic nehrozí - naopak můžete díky konjunkci uvedených planet prožít doslova nejednu "noc snů" ! Večerní Úplněk a zatmění Luny v Raku ve čtvrtek vám pro další dny přinese kratší cestování po okolí vašeho bydliště anebo výlety po rodném kraji. Někteří dostanou zprávu o příbuzném, může se jednat o sestru, tetu, a mnozí z vás se budete muset smířit se změnou. Soused, na kterého jste si velmi zvykli vám oznámí, že s vámi slaví posledního Silvestra, protože se bude ještě do konce týdne stěhovat. O to víc bude Silvestr bujařejší ! 

Blíženci (22.5. - 21.6.)

Třetí znamení zvěrokruhu, proměnlivé vzdušné.

Vládu drží Merkur - polarita Yang

V první polovině týdne pocítíte velkou touhu. Venuše v konjunkci s Plutem ve vašem domě sexu se postarají o to, že budete celé dny sexuálně roztoužení, vášniví, smyslní. Bude stačit jenom nenápadný dotek, a ve vás se rozpoutá doslova emoční bouře ! Jenže i vaše doteky budou přímo elektrizující. Pokud váš intimní vztah poslední dobou postrádal vášeň, v prvních dnech tohoto týdne se do vašeho partnerství opět vrátí touha takovou silou, že to bude připodobnitelné k sexuální bouři ! Večerní zatmění Luny v Raku ve čtvrtek vás přinutí zaostřit následné dny zrak na finance. Pokud jste žádali o zvýšení platu, dozvíte se výsledné resumé nadřízených. Může se ale jednat i o finance spojené s nějakým prodejem nemovitosti či zboží, etc. V každém případě bude rozumné zkontrolovat hned v Novém roce stav konta. Mnozí totiž zjistíte chybnou položku, kterou obratem  nahlásíte, abyste měli na dušičce klid !  

Rak (22.6. - 21.7.)

Čtvrté znamení zvěrokruhu, základní vodní.

Vládce Luna - polarita Yin

Venuše v konjunkci s Plutem ve vás mohou v první polovině týdne vyvolat snahu mít kontrolu a moc nad intimním protějškem, a to i v sexu. Proto se můžete chovat při něžnostech trošku jako sobci. Dejte si proto pozor, abyste neměli snahu uspokojit jenom svoje sexuální potřeby. Ve čtvrtek ve vašem znamení proběhně v 20:13hod zatmění Luny. Mnozí z vás uvidí "v plné nahotě" nějakou životní iluzi a tím se uzavře určitá kapitola vašeho života. Zatmění si otestuje i vaši loajalitu a charakter, neb se něco bude dít i v oblasti partnerství. Do nového roku byste měli vkročit bez restíků, tak se snažte vše s intimním protějškem prodiskutovat, ať sebou nevláčíte další rok nějaké nedorozumění !  

Lev (22.7. - 22.8.)

Páté znamení zvěrokruhu, fixní ohnivé.

Vládne Slunce - polarita Yang

Jste-li žena, v první polovině týdne si v zaměstnání nejednou všimnete, že vaši kolegové muži se chovají nějak prazvláštně. Budete totiž vyzařovat do okolí velký sex-apeal, jenže díky tomu se můžete stát objektem sexuálního obtěžování ! Na Silvestra si budete libovat, když vás nikdo nebudete hlavně v podvečer otravovat. Prostě pocit samoty vám přijde vhod. V klidu si totiž promyslíte svoje aktivity, projekty na nadcházející rok. Ještě do konce týdne vám bude nabídnuta zakázka, projekt či práce, prostě něco, o čem se vám ani nesnilo. Díky tomu se začnete těšit na NOVoluní 15.1. V duchu si totiž budete představovat, s jak velkým gustem a zadostiučiněním dáte výpověď stávajícímu zamětnavateli. Radost totiž budete mít z toho, že konečně můžete odmítnout pracovat pro člověka či firmu, kteří v předchozím období nedostatečně vaši práci finančně odměňovali, prostě si vaší šikovnosti nevážili !  
 

Panna (23.8. - 22.9.)

Šesté znamení zvěrokruhu, proměnlivé zemské.

Vládcem je Merkur - polarita Yin

Nemáte milostný/partnerský vztah, v první polovině týdne se během jednoho okamžiku dostanete do situace, kdy bude zřejmé, že jste sympatičtí dvěma osůbkám najednou. Je otázkou, zda si správně vyberete, protože Venuše v konjunkci s Plutem ukazují, že se budete řídit hlavně svými hormony, prostě dáte na tělesnou přitažlivost, a ostatní půjde stranou. Čtvrteční zatmění Luny prověří, jak pevné jsou vaše přátelské vztahy. Můžete se nejen na Silvestra, ale až do konce týdne podivovat nad tím, jak někdo z přátel se v průběhu posledního období změnil. Ale může to být i tak, že uvidíte něčí charakterové vlastnosti v pravém světle. Také může vyjít najevo něco, co před vámi kdosi z přátel pečlivě tajil.  

Váhy (23.9. - 23.10.)

Sedmé znamení zvěrokruhu, základní vzdušné.

Toto znamení  ovládá Venuše -  Večernice  - polarita Yang

V první polovině týdne si velmi dobře rozmyslete, koho pozvete k vám domů. S nějvětší pravděpodobností totiž někdo cizí doslova zatřese vašim klidem, bude se u vás doma chovat bezohledně, dokonce může dělat sexuální návrhy vám či vašemu intimnímu partnerovi ! Na stranu druhou si ověříte, jak silnou vazbu mezi sebou s vaší drahou polovičkou máte. Protože pokud jeden z vás podlehne, můžete si s klidným svědomím začít balit kufry, neb to bude signál, že ve vašem vztahu něco není v pořádku..Pokud uvažujete nad změnou zaměstnání, nečekaně se v druhé polovině týdne dozvíte konečný verdikt. Podnikáte-li, může vás překvapit odstoupení od zakázek či spolupráce některého dlouhodobého klienta. Ale i to negativní berte jako vklad pro nový rok. Zatmění Luny vám bez přetvářky ukáže, kde je ve vašem životě něco, co byste neměli dál sebou v roce 2010 vláčet a tak dostáváte možnost se všeho negativního zbavit, problémy ukončit ! 
  

Štír (24.10. - 22.11.)

Osmé znamení zvěrokruhu, fixní vodní.

Vládcem  znamení je Pluto, spoluvládce Mars - polarita Yin

Pluto s milenkou Venuší jsou pro vás přímo výstraha v první polovině týdne. Nedejte se oklamat manipulativními řečmi příbuzných, sousedů. Mohou být nejen velmi vlezlí, ale svými návrhy vás doslova oněmí, neb to bude vypadat, že vašemu sousedovi či nejbližšími příbuznému "sexuálně haraší"...Máte-li někoho, kdo žije delší dobu v zahraničí, okolo Silvestra vás zaskočí informace, které se o dotyčném či dotyčné dozvíte.  Mnozí budete nuceni cestovat, a to buď za klientem nebo členem rodiny. Silvestrovské zatmění Luny vás také přinutí konečně něco dotáhnete do konečné fáze, abyste v roce 2010 sebou nevláčeli batoh restíků ! Může jít o zkoušku, která vám schází k získání diplomu vysokoškolského studia, nebo ve hře může být nějaký právní spor. 
  

Střelec (23.11. - 21.12.)

Deváté znamení zvěrokruhu, proměnlivé ohnivé.

Vládcem je Jupiter - polarita Yang

V první polovině týdne zaznamenáte opakovaně pocit, že vám stávající vztah nevyhovuje, že intimnímu partnerovi potažmo partnerce nerozumíte. Tomu nepodlehněte, a hlavně si nenamlouvejte, že za vaše prázdné konto může váš intimní protějšek. Můžete totiž pod vlivem zcestných emocí úplně rozvrátit svůj partnerský vztah, následně budete hořce litovat, ale nic nepůjde vzít zpátky - tak na to myslete, a nic v první polovině týdne ve vztahu neřešte ! Vaše finance versus dluhy na sebe upozorní v druhé polovině týdne.

Pokud jste například měli problémy okolo pojištění, konflikt se může vyhrotit, ale do konce týdne díky vaší intervenci konečně urovnat. Mnozí ale budete muset "sáhnout" hlouběji do kapsy a uhradit na poslední chvili nějaký dluh, vyplatit úroky z hypotéky...etc. Ale berte to jako pomocnou ruku hvězdiček, neb do prvního týdne roku 2010 se probudíte se skvělým pocitem, že nikomu nic nedlužíte ! 
  

Kozoroh (22.12. - 20.1.)

Desáté znamení zvěrokruhu, základní zemské.

Vládcem je Saturn - polarita Yin

V první polovině týdne ve vás konstelace probudí ohromnou vášeň ! To samozřejmě prospěje vašemu partnerství, protože touhu po intimním protějšku budete dávat velmi okatě najevo, dokonce budete tak vášniví, že se vás intimní protějšek zeptá, zda neberete nějaké afrodiziakum ! Ve čtvrtek večer přesně v 20:13hod bude naproti Slunci ve vašem znamení přecházet Luna v Raku, tedy nastane Úplněk a dojde navíc k částečnému zatmění Luny.

Pokud ve dnech okolo Silvestra +-3dny slavíte narozeniny, je to pro vás výzva nepodceňovat žádný zdravotní problém, a jste-li muži, nemyslet si, že vy jste snědli všechnu moudrost světa, a ženy jsou pouze osůbky, které by neměli vycházet z kuchyně ! Hned po Silvestru bude rozumné, když zajdete na preventivní prohlídku žaludku. V roce, který máte před sebou občas budete mít dojem, že váš intimní protějšek se chová záhadně, tajemně, ale to vám neuškodí, protože si nebudete vztahem jisti a tím víc se budete snažit udržet v partnerství pohodu.   

Vodnář (21.1. - 18.2.)

Jedenácté znamení zvěrokruhu, fixní vzdušné.

Vládu drží Uran , spoluvládce je Saturn - polarita Yang

Jste-li nezadaní a v první polovině týdne navážete vztah, budete se ho snažit před ostatními utajit. Osůbka, do které se totiž zakoukáte bude něčím zvláštní, a vám bude jasné, že vaši přátelé ani rodina váš vztah nebudou schvalovat. Pokud jste zadaní, dny tohoto týdne mohou být počátkem utajovaného vztahu, tedy nevěry...Jako pro jediné znamení mám pro vás výstrahu na solavu Silvestra.Pít alkohol byste neměli, protože váš žaludek bude velmi citlivý, což se týká i tučných pokrmů ! Dejte přednost rybám, zelenině, ovoci, ať Nový rok neproležíte díky ""žaludku na vodě" ! Je-li ve vaší rodině někdo nemocný, což se týká např. maminky, tety, babičky, ve dnech okolo Silvestra může nastat zhoršení. Ale zachovejte klid neb v brzku se stav stabilizuje a nastane zlepšení ! Je také možné, že kolegyně, se kterou jste několik let sdíleli společnou kancelář vám nečekaně oznámí svůj odchod ze zaměstnání.  

Ryby (19.2. - 20.3.)

Dvanácté znamení zvěrokruhu, proměnlivé vodní.

Vládu drží Neptun, spoluvládce je Jupiter - polarita Yin

V první polovině týdne si nenechte ubírat svůj svobodný prostor ! Někdo vás totiž může dusit kritikou, a nejvíce bolestné pro mnohé bude to, že vám začne doslova "mydlit schody" někdo z profesních přátel, abyste si natloukli. Vše vyvolá závist a boj o moc, kdo je lepší, kdo získá víc zakázek, etc... V druhé polovině týdne budou v ohnisku vaší pozornosti děti. Co to znamená...? Někteří z vás se rozhodnou počít dalšího potomka, někteří zjistíte, že je již potomek "na cestě" ! Úplně jiná situace nastane u těch, kteří mají již ratolesti dospělé. Rozhodnutí osamostatnit se a stěhování do vlastního bytu vás mírně šokuje, a pokud je to ve vaší moci, přemluvte své dítko, ať vyčká do 15.1. neb to bude ideální den na nový začátek, skvělá příležitost odstartovat něco nového !

od autor Nada Smitová