Lidé, zdraví, práce podle slunečního znamení.

Horoskopy zdraví:

Beran

21. 3. - 20. 4.

Beran

Zdraví a veselá mysl jsou zdrojem krásy.
Co je důležité vědět, pro zrozence ve znamení Berana?
Energii Skopce odpovídá hlava. Skopci si musí hlídat hlavně oblast hlavy, uší, očí, úst, zubů a nosu. Hlava je velmi důležitá část lidského těla. V hlavě je uložen mozek a mozek je centrálou života každé osoby. Jsou tam veškeré kontrolní orgány, inteligence a vědomí. Postoj člověka k životu poznáme také podle toho, jak nosí svou hlavu. A Berani velice rádi prorážejí hlavou zeď a mnoho z nich chodí tím stylem, že mají hlavu vysunutou vpřed. Snažte se vždy držet hlavu hrdě a zpříma. A chraňte ji. Správná životospráva se vždy vyplatí a lepší je zdravotním problémům předcházet než je potom složitě řešit. Víte jak nejlépe pracovat ze svým zdravotním stavem?

 

 

Býk

21. 4. - 21. 5.

Býk

Jsou tisíce chorob, ale jenom jedno zdraví. Važte si svého zdraví. Važte si svého života.
Co je důležité vědět, pro zrozence ve znamení Býka?
Energii Býka odpovídá krk, šíje, funkce přijímaní potravy, tedy polykání. V chování tato energie řídí touhu a smyslnost, kromě toho i snahu zajistit délku života. Proto lidé, kteří mají velký počet této energie mají sklon k problémům jako je nachlazení, záněty krku, mandlí, rýma a kašel, nechutenství nebo přejídaní. K nejcitlivějším a nejvíce ohroženým místům patří nos, hrdlo, hlasivky a uši. Proto, když jste nachlazení tento stav nikdy nepodceňujte. Zkuste místo chemicky vyrobených léků při léčení občas použít staré léčebné metody. Naučte se znova obracet k lidovému léčitelství a mi vám poradíme, jak na to. Pod energii Býka je také přiřazená chuť a čich. Obzvláště chuť je u vás velice dobře vyvinuta. A proto rádi a hodně jíte a také pijete. Přehnaná konzumace jídla a nedostatek pohybu by mohla mít za následek obezitu, což je ve svém důsledku také zdravotní problém. Nehlídaná obezita by mohla po čase sebou přinést zvýšený cholesterol nebo další chronické problémy. Dobrý zdravotní stav jde ruku v ruce s psychickou pohodou.

Blíženci

22. 5. - 21. 6.

Blíženci

Zdraví je dobro, o kterém nevíme, dokud ho neztratíme.
Co je důležité vědět, pro zrozence ve znamení Blížence? Protože jsou Blíženci typické vzdušné znamení, proto se mohou zdravotní potíže soustřeďovat na oblast dýchání. Zdravotní problémy mívají Blíženci někdy s průduškami, plícemi, trpí kašlem. Občas je provází pocit nejistoty nebo nervozita. Je zde nutno pracovat na tom, aby se tento jedinec naučil koncentrovat. Neboť se u Blíženců může projevovat problém s nesoustředěností a následně povrchností. Energií Blíženců odpovídají průdušky, plíce, paže a ruce. Typickými projevy chování je osobní vystupování, sociální výměna a komunikační schopnosti. Dýchání každého člověka je bezprostředně vázáno na život. Lidé ve starodávných dobách a kulturách uctívali dech jako tajemnou a božskou sílu. Jako Blíženci byste se měli naučit správně dýchat. Je to důležité. Váš dech je na tom občas stejně jako vaše osobní podstata. Znamená to, že se snažíte co nejvíce přijmout a nikde nezůstat příliš dlouho. Důležité jsou oči, v očích každého člověka se odráží jeho podstata, jeho psychický a také zdravotní stav. Zkuste se zamyslet nad tím, co ve svém životě zlepšit.

Rak

22. 6. - 22. 7.

Rak

Zdraví je jednička, která dá platnost všem nulám našeho života.
Co je důležité vědět, pro zrozence ve znamení Raka?
Energii Raka odpovídá žaludek, dvanácterník, žlučník, hrudník, trávení a všechno co souvisí s trávením a trávicími orgány. V mentální oblasti řídí tato energie schopnost cítit, přijímat odraz vnějšího světa a tento obraz zpracovávat. Proto lidé, kteří mají energii Raka, mají sklon k těmto problémům - poruchy žaludku, žlučníku, trávicích záležitosti a všechno co souvisí s trávením, onemocnění hrudníku, prsou, deprese, nebo depresivní nálady. Je jasné, že tyto problémy tito lidé nemusí prožívat, když se budou během svého života dobře starat o svůj zdravotní stav. Když se podíváme na psychologickou motivaci lidí, kteří mají hodně energie Raka, tak zjistíme, že tito lidé se chovají stejně jako žaludek. Přijímají, ochraňují, zpracovávají výživu a dávají. Žaludeční potíže se zpravidla objeví u lidí, kteří mají problémy v citové oblasti. Kromě zažívacích potíží si lidé s energií Raka musí dávat pozor také na prsa, hrudník, ledviny, močový měchýř, pokožku ale také zuby. U těchto lidí je důležité omezit také možný sklon k přejídání, protože s tím ruku v ruce přichází obezita. Veselá mysl a dobrá nálada je polovina zdraví. Usmějte se na život, usmějte se na sebe a usmějte se na lidi kolem sebe. Myslíte, že to nejde? Máte starosti? Tak je vyřešte. Jsme tu pro vás a pomůžeme vám velice rádi. Poradili jsme již mnoha lidem, kteří si nyní užívají svého spokojeného života.

Lev

23. 7. - 22. 8.

Lev

Když je někdo zdravý a chce se mu pracovat, nemusí se na světě ničeho bát.
Co je důležité vědět, pro zrozence ve znamení Lva?
Energii Lva ovládá srdce a krevní oběh. Z hlediska astrologie je energii Lva také přiřazen ještě zrak a páteř. V chování se projevuje jako přirozenost, tvořivost, nezávislost. Lidé, kteří mají velké množství energie Lva, mají tendence k těmto problémům: onemocnění koronárních tepen, poruchy srdečního rytmu, srdeční fobie, nízký nebo vysoký krevní tlak. Analogicky se dá říci, že lidé ve Lvu žijí srdcem. Jsou otevření, velkorysí, aktivní a dynamičtí a dokáží se vcítit do problémů jiných lidí stejně jako srdce. Ale tito lidé jsou stejně jako srdce citliví na nepravidelnosti. Jejich srdce, stejně jako jejich já reaguje velmi citlivě na každou vnější i vnitřní poruchu. Citlivost srdce a také změny krevního tlaku se mohou projevovat z přibývajícím věkem. Je třeba si uvědomit, že problémy ze srdcem a tlakem začínají dlouho před tím, než je lze zjistit a mají v mnoha případech příčinu ve špatných mezilidských vztazích. Proto je důležité, kým se tito jedinci obklopují, jakou společnosti. Lidé, kteří mají hodně energie Lva jsou vybaveni většinou nejen dobrým zdravotním stavem, ale také velkou vnitřní energií. Větší riziko se může projevit z přepracovanosti a když se tento jedinec nenaučí odpočívat. Tito lidé mají obrovskou touhu stát v čele a být v prvních řadách. Proto často zapomínají na sebe. V případě zdravotních problémů dokáží zmobilizovat všechny své síly. Život je moc krásný a když vám bude smutno nebo budete mít starosti, zavolejte nám. Nejen že vám dobře poradíme, ale upozorníme na možné problémy v budoucnosti. Problémům se má předcházet, nečekejte až přijdou.

Panna

23. 8. - 22. 9.

Panna

Lidé přicházejí o zdraví při shromažďování bohatství a potom přicházejí o bohatství ve snaze si zdraví spravit.
Co je důležité vědět, pro zrozence ve znamení Panny?
Energii Panny jsou astrologicky přiřazena střeva. Střeva jsou velmi důležitá, protože ve střevní stěně probíhá proces, při kterém se rozhoduje, které látky jsou pro těle potřebné, a které se mají vyloučit. Jestliže nejsou v pořádku střeva, projeví se to dříve či později na kůži. Lidé, kteří jsou narozeni ve znamení Panny se vyznačují podobnými tendencemi jako střevo. Myslí si, že jejich úkol je rozlišovat, co je podstatné a co ne. Pro lidi, kteří mají hodně energie Panny je důležitá správná životospráva neboť jejich organizmus reaguje na rovnováhu mnohem citlivěji než jiná znamení. Tito jedinci by měli rozhodně zvažovat svůj jídelníček Proto rada pro všechny, kteří mají zvýšenou energii Panny. Představujte si každý den sami sebe jako krásnou a zdravou bytost, která může dosáhnout v životě na jakýkoli cíl. Hvězdy máte na své straně. Dokonce se na vás bude usmívat i přísný Saturn. Čekají vás velké změny, které se budou týkat téměř všech životních oblastí. Jestli vás zajímá co se bude dít a proč, napište nám. Občas přeci potřebuje poradit i ten nejmoudřejší člověk.

Váhy

23. 9. - 23. 10.

Váhy

Díky nemoci známe hodnotu zdraví, díky zlu hodnotu dobra, díky hladu sytost, díky únavě odpočinek.
Co je důležité vědět, pro zrozence ve znamení Váhy?
Je důležité pracovat celoživotně na prevenci zdravotního stavu. Různé energie přinášejí do života člověka dispozice k různým zdravotním problémům. Když ale budete dodržovat správný životní styl, dá se všem zdravotním problémům předejít. Energii Vah jsou přiřazeny ledviny a části těla ležící nad ledvinami, část míchy při bedrech a sedací nervy. V organizmu člověka mají ledviny vysoce komplexní a regulační a také vylučovací funkci. Podle čínské medicíny jsou ledviny sídlem životní energie. Jedním z důležitým úkolu ledvin je filtrování a čištění krve. Musíte si také hlídat žlučník, žíly a někteří z vás jsou náchylní ke vzniku cukrovky. Vašim životním úkolem je vyrovnávat vztahy a dá se říci, že v této oblasti máte fungovat přesně jako ledviny. To znamená máte vyeliminovat z každého vztahu vše, co je špatné. Vašim úkolem je vybudovat kvalitní partnerský vztah. Jestli vám nefungují vztahy tak jak mají, začněte pracovat na změně. Ukažte svému životu, že si umíte poradit s každou životní situací. Jestli nevíte jak na to, nezoufejte. Poradíme vám.

Štír

24. 10. - 22. 11.

Štír

Všichni přísahají, že jsem syn Diův, ale tahle rána hlasitě volá, že jsem jenom člověk.
Co je důležité vědět, pro zrozence ve znamení Štíra?
Energii Štíra jsou přiřazeny tyto orgány - penis, děloha, vylučovací orgány, močový měchýř, tlusté střevo, řitní otvor, jakož i příslušné funkce např. vylučování. Znamení Štíra je velmi originální a zajímavé. Říká se, že tito jedinci se vyznačují samotářskou a uzavřenou povahou. Těžko se dá odhadnout, na co a jak budou reagovat. Protože je celý život těchto lidí poznamenán hlubokými city a vášněmi a také nějakým druhem tajemství, je třeba přistupovat k tomuto znamení opatrně. Proto zdravotní problémy, které by Štíry mohly trápit často souvisejí se silným nervovým vypětím. Tito zrozence jsou na spoustu věcí velice citliví. Můžou se projevit potíže emoční, citové. Spoustu věcí ve svém životě nemohou strávit, odpovídají tomuto znamení orgány, které se podílejí na odstraňování nestravitelných zbytků a na čištění všeho, co není čisté. Problémy mohou být s močovým měchýřem, ledvinami a konečníkem. Pozor na zácpu. Znamení Štíra též ovládá sexualitu a plození. Sexualita Štíra je velmi intenzivní a vášnivá a to hlavně v tom případě, když ve znamení Štíra stojí i jiné planety. Už jste uvažovali, že přestanete kouřit? Nyní je ten správný čas. Jestli nevíte jak na to, zavolejte nám, jsme tady pro vás. Člověk se může zbavit jakékoli nezávislosti, jakéhokoliv zlozvyku. Jen je potřeba vědět jak na to. My vám se vším poradíme.

Střelec

23. 11. - 21. 12.

Střelec

Zdravý ubožák je šťastnější než nemocný král.
Co je důležité vědět, pro zrozence ve znamení Střelce?
Znamení Střelce je velmi pohyblivé a tito jedinci se rádi a často pohybuji. Rádi cestují, sportují a objevují neznámo. Tomuto znamení jsou přiřazeny nohy, stehna, kyčle. Ty umožňují pohyb do všech stran. Díky síle svalů a ohebnosti kloubů je člověk nezávislý a svobodný. V životě je důležitá prevence. U Střelců se častěji než u jiných znamení objevují problémy se svaly, kyčelnímu klouby, křečové žíly, ischias a bolesti zad. Pohyb a aktivita je proto velmi důležitá. Střelci musí být opatrní, protože mají tendence k úrazům beder, kolen, nohou. Úrazy mohou být často způsobeny tím, že Střelci rádi riskují. Tito jedinci jsou náchylní na onemocnění jater, dýchacích cest, slinivky břišní. Proto je důležité věnovat zvýšenou pozornost své stravě. Důležité je dávat si pozor na alergie, sennou rýmu a na astma. I když navenek vypadají vyrovnaně, ale opak je pravdou. Často to bývá jen maska, pod kterou skrývají nervozitu a obavy z budoucnosti. Aby bylo tělo silné je třeba pozitivně myslet a hodně se smát. Smích je jeden z nejúčinnějších léčebných prostředků. Pamatujte si, že je pro vás důležité vždy mít nějaký životní cíl a jít za ním. Letos je před vámi hodně úkolů. Potřebujete více lásky? Potřebujete se o někoho opřít? Myslíte, že se můžete na svou lásku spolehnout?

Kozoroh

22. 12. - 20. 1.

Kozoroh

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda.
Co je důležité vědět, pro zrozence ve znamení Kozoroha? Energie Kozoroha ovládá kostru včetně kloubů. Ze zdravotních problémů může jedince ze silnou energií Kozoroha potrápit například bolest páteře, kloubů, kožní onemocnění. Někdy se objevují bolesti zubů a občas může tento člověk trpět úrazy anebo mít problémy s koleny. Tato energie ovládá kolena, pokožku a tvorbu nehtů. V chování se projevuje jako schopnost být oporou a získat v životě pevný postoj a přehled. Kozoroh je dávám do souvislostí z pohybem, vytrvalostí a také držením těla. Mimochodem podle toho, jak člověk nosí své tělo, jak má vztyčenou hlavu, se pozná spoustu věcí na první pohled. Nikdy nechoďte skrčeni a svou hlavu noste hrdě zvednutou. Držení těla odráží váš životní postoj. Ze všech kloubů jsou energii Kozoroha nejvíce přiřazena kolena. Na síle a mechanice kolen závisí, zda se můžete opírat, zda stojíte na svých nohou a zda jste tak hrdí, že se před nikým neskláníte. Lidé ve znamení Kozoroha se většinou dožívají vysokého věku. Tenhle rok je pro vás důležitý. Čeká na vás nějaká obrovská šance. Budete se mít proč radovat. Pracujte na sobě každý den. Cítíte, že je něco ve vzduchu? Asi se vám podaří také rozmnožit váš majetek. Zajímá vás, jak a kdy? Rádi vám poradíme.

Vodnář

21. 1. - 20. 2.

Vodnář

Nemocné tělo potřebuje lékaře, nemocná duše přítele.
Co je důležité vědět, pro zrozence ve znamení Vodnáře?
Energii Vodnáře jsou přiřazeny lýtka, holeně, hlezenní klouby, kotníky. Naše svaly a to zejména svaly dolní části nohy jsou důležité, protože pomáhají udržet naše tělo zpříma. Kost lýtková a holenní spolu s kotníkem slouží k rychlému pohybu vpřed. Chce-li člověk vyskočit vzhůru, je důležitá souhra mezi kotníkem, lýtkovou a holenní kostí. Tato souhra umožňuje vznášení, chvilkové překonání zemské přitažlivosti. Vodnáři mají rádi lidi, kteří se drží zpříma. Líbí se jim to a měli by se snažit o totéž. Hlezenní kloub, lýtka, kotníky, paty, nárty jsou citlivá místa, na která je nutné se zaměřit. Jestliže se objeví zdravotní problém v této oblasti, potom je to upozornění, že člověk musí změnit nějakou svou životní oblast. Vyřešit jí, zvednout se a jít dále vzpřímeně a hrdě. Připravte se na náročný rok, protože budete muset spoustu věcí ve svém životě změnit. Zatím jste ve fázi uvažování. Ale možná se chystáte stěhovat nebo chcete změnit práci? Zajímá vás, jaké změny na vás čekají?

Ryby

21. 2. - 20. 3.

Ryby

Naše těla jsou zahrady, jež ošetřuje naše vůle - zahradník. Ta rozhoduje o tom, co z nich vyroste.
Co je důležité vědět, pro zrozence ve znamení Ryb?
Energii Ryb odpovídají chodila. Chodidla mají nesmírný význam a přesto zůstávají na okraji našeho vnímání do té doby, dokud nás nezačnou bolet. Nesou člověka a spojují ho ze zemí. Díky chodidlům může člověk vnímat pevnou půdu pod nohama. Chodidla tím zabezpečují ukotvení, pevné postavení na zemi. Pevný postoj a spojení ze zemí jsou pro lidi s převládající energií Ryb velmi důležitým životním tématem. Velice často se lidé s touto energií cítí doma všude a nikde. Mají v sobě hodně rozporů. Jestliže tedy tito lidé s energií Ryb začnou mít nějaký problém s chodidly nebo s končetinami, je to pro tohoto člověka informace, že není pevně zakotven ve své životní pozici. Energie Ryb je velmi jemná a tito jedinci jsou náchylní ke spoustě zdravotním problémům. Lidé s touto energií mají tendence svůj zdravotní stav velmi podceňovat. Jsou náchylní k problémům s kyčlemi, bolestem v kříži. Občas je může bolet páteř, mohou trpět na otoky a revnatizmus. Může se zde projevit náchylnost k různým alergiím nebo astmatu. V oblasti vašich vztahů nastanou nějaké změny. Budete si dávat do pořádku věci, které nefungují tak, jak mají. Poznáte mnoho nových lidí. Jestli hledáte lásku, takovou tu o které neustále sníte, můžete se na ni těšit. Potřebujete vědět více?