Miminko letos? Co říkají horoskopy?

V těchto letech i v naší zemi probíhá menší porodní boom, až si možná samy říkáte, jestli není taky na vašich biologických hodinách ten pravý čas. Myslíte si, že můžete zapomenout na vlastní kariéru, věřit v sílu partnerství, porodit a umožnit svému děťátku šťastný domov?

Beran

Zdá se, že tento rok spíš musíte myslet na kariéru a vlastní pracovitost, stejně jako na schopnost být sama po delší časové úseky. Takže se nezdá, že byste se na početí dítěte dokázaly soustředit. Planety ale vypovídají o zodpovědnosti a schopnosti nalézt správnou míru pro život. Když tedy máte dobrého partnera, můžete se činit hlavně v březnu.

Býk

Podle postavení hvězd se zdá, že je dobrý rok jak pro uzavření sňatků, tak pro vytvoření prostor pro vhodný začátek rodinného života. Jupiter i Saturn vám totiž přejí v legalizaci vlastního vztahu, stejně jako v připravenosti na zplození a dobrý začátek při výchově miminka. Počít byste ho měli buď co nejrychleji, nebo si počkat na začátek měsíce dubna či srpna.

Blíženci

Minulý rok pro vás přinášel spíš pocity nejistoty, partnerské rozchody nebo nepochopení. Pro tento rok ale v sobě skrýváte docela nečekanou plodnost, takže můžete poměrně jednoduše otěhotnět. Děťátko narozené příští rok by díky Jupiteru a Neptunu mohlo být šťastné. Proto se můžete snažit hlavně v květnu, září a pak v průběhu vánočních svátků.

Rak

Tento rok si uvědomujete jisté partnerské problémy, kterých se nemůžete úplně nejlépe zbavit, dokážou vás potrápit. Proto je důležité, abyste si dobře rozmysleli, jestli máte pro vlastní život skutečné zázemí. Děťátko by nemělo nejlepší možnosti na klid a pohodu. Když ho ale počnete příští rok, jistě pocítíte lepší podmínky a možnost lepšího rozvoje.

Lev

Možná by bylo nejlepší, pokud se vám dítě narodilo během minulého roku. Protože mu dobře postavené planety mohly dopřát víc vašeho času a lepší možnosti. Teď se spíš zdá, že byste se měly věnovat práci nebo podnikání a rozhodnout se třeba až za dva roky. Vše je ale individuální a můžete chtít miminko teď. Pro početí je tak kvalitní březen nebo červenec.

Panna

Sice budete mít hodně práce a musíte se snažit činit. Ale přece jenom se zdá, že miminko by mohlo mít dobré možnosti. Saturn sice naznačuje, že byste spíš měly myslet na trochu smysluplné osamělosti. Venuše s Jupiterem ale dokážou být na vaší straně, pokud budete chtít. Dítě počaté v prosinci minulého roku bude šťastnější, plodit můžete i v květnu.

Váhy

Planety jako Jupiter a Uran naznačují, že by ke šťastným změnám v partnerském a rodičovském životě mohlo dojít po následující dva roky, které by tomu přály. To znamená, že s početím miminka příliš pospíchat nemusíte, ale můžete se na něj kvalitně a zodpovědně připravit, možná i samy. Pro početí během tohoto roku můžou být vhodné měsíce květen a taky září.

Štír

Tento rok může být spíš takový zvláštní, i když ne nepříjemný. Znáte dny, kdy se cítíte docela samy a potom vám i biologické hodinky můžou naznačit, že třeba je pravá chvíle. Máte ale v sobě jistou nerozhodnost, která vám chvíli radí to a jindy ono. Rok pro miminko asi nejlepší není, pokud se však toužíte rozhodnout pro početí, tak nejlépe v únoru nebo červnu.

Střelec

Pro úvahy o rozšíření rodiny nebo změně vašeho dosavadního soukromého života byl spíš ten minulý rok. Pokud ale toužíte mít miminko a záleží vám na tom, tak je to dobré. Protože tento rok se můžete chovat rozumně a realisticky, se smyslem pro skutečnou zodpovědnost, partnerskou i rodinnou. Dítě můžete počít v měsících březnu nebo listopadu.

Kozoroh

Zdá se, že chcete, aby byl tento rok pro vás opravdu šťastný. Jde o to, co si pak od svého života představujete, ale zdá se, že ho můžete s partnerem i miminkem pevně ukotvit. Jestli tedy letos porodíte miminko, budete mít silnější pocity štěstí než v dalších letech. Planety stejně přejí uzemnění v pevném svazku a výhodnosti hypotéky pro rodinný život.

Vodnář

Planety vám právě naznačují, že pro šťastný rodinný a mateřský život by mohl být lepší spíš rok příští, i po něm následující dva roky. Pak vám může přát nejen Jupiter ve vazbě na Neptun a Uran, ale taky přechod Saturnu, který vás dokáže uzemnit a přinést správné rozhodnutí. Třeba pro svatbu nebo usazení se pevně v životě. Děti ploďte možná i v květnu.

Ryby

Pro tento rok by samota neměla na váš život mít pozitivní vlivy, Uran ale naznačuje, že máte trochu problém se usadit. To asi pro miminko není nejlepší, když necítíte jistotu materiální i psychickou. Dobré pocity ale můžete mít v létě, kdy budou možnosti zplodit miminko otevřenější. Ale jen za předpokladu, že vedle sebe máte dobrého a zodpovědného muže.