Horoskop Kozoroha na rok 2009/2010 - (22.12. až 20.1.)

Láska: Na začátku roku budete hodně ovlivněni prací a vyděláváním peněz, proto si lásky tolik neužijete. Na přelomu dubna a května se ale díky Venuši dočkáte spokojenosti ve svém stabilním vztahu, který vás naplňuje od minulkého roku. Od půli července do půle srpna byste měli pobývat někde v přírodě, zažijete zajímavé milostné chvilky. Stejně tak i v listopadu budete erotice otevření, bude se o vás ale pokoušet někdo z vašeho zaměstnání, pozor na rozbíjení vztahů a závist kolegů.

Zdraví: Už v únoru si budete muset dát velmi dobrý pozor na ochranu kostí svého krku a taky průdušek, tedy především astmatici. Zima nebude mírná, Venuše i Jupiter varují. V květnu, kdy míváte nejvíc síly a vitality byste měli hodně běhat a chodit, potřebujete zlepšit svou motoriku, klouby by vás potom více bolely. Na začátku léta budete vyloženě unavení, krevní tlak se neukáže jako stálý. V říjnu pozor na zlomeniny, které vám způsobí někdo druhý, omezte proto příliš náročné silové sporty, taky méně posilujte.

Práce: V lednu budete mít hodně práce, při které se musíte naučit ovládat nové programy na počítači nebo nové techniky při manuální práci. Ale podle všeho budete dělat lukrativnější činnost než doposud. Ti z vás, kteří v sobě neobjevili dobré obchodníky, by to měli změnit už v dubnu. Zajímavé výdělky čekejte na podzim, především při nákupu komodit nebo elektronického zboží do domácností. Bankovnictví a administrativa je taky obor pro vás, přijde k vám dost příležitostí, jak ukázat své schopnosti.

Peníze: Od začátku roku vám bude vynášet především vaše zaměstnanecké postavení, které jste si vydobyli během minulého roku. Pluto vám dává příležitost, abyste si situaci vylepšovali, ale jen pomalu a strategicky. V březnu si dejte pozor na podvodníky, kteří se z vás snaží vylákat vyšší peněžní částky na pojištění. Letní dovolenou si nakupte na konec července, najdete výhodné možnosti u moře třeba v Řecku. Na podzim nedávejte příliš peněz partnerovi nebo osobám z vaší rodiny, rychle je utratí.

 

Charakteristika Kozoroha

Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí.

V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáží pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.